Léčebné procedury

Lázně Toušeň nabízejí kvalitní relaxaci a léčebné procedury v malebném prostředí nedaleko Prahy.

Zobrazit procedury

Objednávka procedur

Procedury lázní Toušeň zahrnují široké spektrum léčebných masáží, koupelí a rehabilitačních cvičení.

Objednat

Vítejte v Slatinných
lázních Toušeň

k

Peloid Labiště – rodinné stříbro
Slatinných lázní Toušeň

Blahodárné účinky sirnoželezité slatiny, tzv. peloidu, se už dlouhá léta využívají k tepelné terapii. Slatina dokáže skvěle prokrvit organismus, tlumí bolest a uvolňuje svalstvo. Zároveň má výrazně protizánětlivé, antibakteriální a antimykotické účinky. Ve Slatinných lázních Toušeň je slatina nejčastěji využívána k procedurám ve formě koupelí a zábalů.

Díky širokému spektru účinků dokáže slatina pomoci s celou řadou zdravotních obtíží. Využívá se především k léčbě pohybového aparátu (např. artrózy kolenních, kyčelních a jiných kloubů) nebo kožních onemocnění (zejména atopického ekzému). Řádně připravené peloidní terapeutické směsi jsou velmi dobrým zdrojem tepla po celou dobu aplikace – chladnutí směsi o 1 °C trvá přibližně 15 minut, což je také obvyklá délka procedury.

Slatinu je nejprve třeba vytěžit z přírodního ložiska. Následně je převezena do lázní, kde dojde k jejímu přečistění. Po té se aplikuje buď formou parního předehřevu v modřínových vanách nebo formou aplikace slatinných zábalů připravovaných ve šnekových míchačích.

Přírodní léčivé zdroje je třeba chránit a zachovat pro další generace, a proto je veškerá použitá slatina dopravována zpět do původního ložiska v místě těžby. 

News

Ve Slatinných lázních Toušeň posílíme vaši imunitu vitaminovou infuzí

Od září můžete absolvovat zcela novou proceduru na posílení imunity a odolnosti organismu vůči vnějším vlivům ve Slatinných lázních Toušeň. Infuzi vysoké dávky vitaminu C lékaři doporučuji absolvovat třikrát.

Read more
Oslava 155 Slatinných lázní Toušeň

Dovolujeme si vás srdečně pozvat na oslavu 155 let od založení Slatinných lázní Toušeň. Oslava se koná v sobotu 23. září od 12.00 do 19.00. v prostoru lázní a lázeňského parku.

Read more