Pozvánka na oslavu 155 let od založení Slatinných lázní Toušeň

22.08.2023

Dovolujeme si vás srdečně pozvat na oslavu 155 let od založení Slatinných lázní Toušeň. Oslava se koná v sobotu 23. září od 12.00 do 19.00. v prostoru lázní a lázeňského parku.Program:

od 14 hodin     
⇢ slavnostní zahájení oslav 155 let Slatinných lázní Toušeň.
⇢ historie lázní a jejich budoucnost v rámci nového Rehabilitačního centraToušeň Fakultní nemocnice Bulovka.

od 15 hodin    
⇢ koncert – Ondřej Havelka a přátelé z Melody Makers.

Slatinné lázně Toušeň, Hlavní ulice č.19, Lázně ToušeňZábava pro malé i velké hosty: oblíbené malování na obličej, fotokoutek, ping-pong, cornhole a další sportovní aktivity.

Bohaté občerstvení: gril, dezerty, nealkoholické nápoje, pivo i vína z vinařství Zimolka z Mutěnic.

Těšíme se na společnou oslavu 155 let lázní za účasti místostarostky městyse Lázně Toušeň paní Jany Hadrbolcové, ředitele lázní Libora Tejnila, ředitele Fakultní nemocnice Bulovka Jana Kvačka, primáře Slatinných lázní Toušeň Ivo Kramaříka, primářky Oddělení fyziatrie a léčebné rehabilitace FNB Petry Sládkové, a také Jana Králíka, toušeňského kronikáře a potomka zakladatele Slatinných lázní Toušeň.

Slatinné lázně, které dnes provozuje Fakultní nemocnice Bulovka, vybudoval v roce 1868 místní podnikatel Jan Králík na železitém prameni, později lázně začaly využívat unikátní sirnoželezitou slatinu, která je základem léčebných koupelí a zábalů dodnes. 

Následující článek

Ve Slatinných lázních Toušeň posílíme vaši imunitu vitaminovou infuzí
29. 8. 2023

Dovolujeme si vás srdečně pozvat na oslavu 155 let od založení Slatinných lázní Toušeň. Oslava se koná v sobotu 23. září od 12.00 do 19.00. v prostoru lázní a lázeňského parku.

Číst dále