Aktuality

Na Bulovce funguje antibiotický multidisciplinární tým
4. 7. 2024

Antibiotický multidisciplinární tým na Bulovce vznikl 21. března 2024, kdy byla podepsána ustavující dokumentace. V praxi však antibiotický tým funguje už déle.

Číst dále
Aktualizace mobilní aplikace eRecept pro pacienty
4. 6. 2024

Na základě novely zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech proběhla aktualizace mobilní aplikace eRecept pro pacienty, ve které se nyní nově zobrazují i informace o zásobách omezeně dostupných léků v lékárnách. 

Číst dále
V boji s karcinomem prsu je klíčová prevence
15. 5. 2024

15. května si každoročně připomínáme Český den boje proti rakovině. Letos už 28. ročník květinové sbírky, kterou zajišťuje organizace Liga proti rakovině, se zaměří na prevenci zhoubných nádorů prsu a související screeningové programy.

Číst dále
Na Bulovce se konal kurz miniinvazivní chirurgie pod vedením španělského lékaře
25. 4. 2024

Fakultní nemocnice Bulovka uspořádala ve spolupráci se společností Mediservis 22. a 23. dubna jedinečný vzdělávací kurz miniinvazivní hrudní chirurgie Uniportal VATS, který vedl španělský lékař Dr. Diego Gonzáles Rivas.

Číst dále
Psychologická podpora by měla být běžnou součástí komplexní péče o zdraví
2. 4. 2024

V nemocničním prostředí je psychosociální pomoc velmi důležitá a vyhledávaná. Pacienti a jejich blízcí se často musejí vyrovnávat se závažnými diagnózami, nemocniční personál čelí velkému tlaku a stresu. Pro všechny na Bulovce funguje tým klinických psychologů, krizových interventů a peerů. Jak pomáhají v praxi vysvětluje Mgr. Marcela Krejčí z Oddělení klinické psychologie FNB.

Číst dále
Rehabilitace zásadně zlepšuje kvalitu života onkologických pacientů
4. 2. 2024

Psychika, bolest a únava – to jsou pro onkologické pacienty tři nejvíce limitující faktory. Fakultní nemocnice Bulovka je specializovaným onkologickým centrem,

Číst dále
Bulovka spustila portál pacienta eHealth
24. 1. 2024

Fakultní nemocnice Bulovka s novým rokem zahájila provoz portálu pacienta eHealth. Pro pacienty je tak přístup k jejich zdravotnickým informacím z Bulovky velmi snadný, přihlásit se mohou prostřednictvím Národní identitní autority (NIA) nebo bankovní identitou.

Číst dále
Za posledních pět let se na Bulovce narodilo tolik dětí, že by zaplnily nové okresní město
15. 1. 2024

Centrum porodní asistence při Gynekologicko-porodnické klinice a Neonatologickém oddělení FNB už od roku 2019 mění přístup k těhotným a rodícím ženám i celkový pohled na nízkorizikové porody. Co se za tu dobu podařilo a jakým směrem se bude porodnictví na Bulovce dále rozvíjet? O porodech, komunikaci s rodičkami nebo o vzdělávání porodních asistentek hovoří prof. MUDr. Michal Zikán, Ph.D., přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FNB a 1. LF UK.

Číst dále
Diskuze o úpravách zelených ploch v areálu Bulovky přinesla konkrétní podněty
12. 1. 2024

Ve čtvrtek 11. ledna se uskutečnilo setkání se zaměstnanci i širokou veřejností nad plánovanými úpravami zeleně v areálu Fakultní nemocnice Bulovka.

Číst dále
Bulovka získala v celostátním průzkumu  Nejlepší nemocnice ČR 2023 dvě ocenění
6. 12. 2023

HealthCare Institute společně s komunikační agenturou AMI Communications každoročně hodnotí, jakým způsobem komunikují české nemocnice a zdravotní pojišťovny.

Číst dále
Adventní koncert ve Slatinných lázní Toušeň
4. 12. 2023

Dovolujeme si vás pozvat na adventní koncert Slatinných lázní Toušeň, který proběhne 7. prosince 2023 od 19 hodin.

Číst dále
Aktuální informace o omezení provozu našich pracovišť od 1. 12.  2023
1. 12. 2023

Z důvodu nutné úpravy provozu, která je způsobena podáním výpovědí mnoha našich lékařů z přesčasové práce jsme bohužel nuceni od 1. 12. 2023 dočasně omezit provoz na většině pracovišť. Prosíme, věnujte pozornost níže uvedeným informacím k poskytované plánované i akutní péče.

Číst dále
Nepodceňujte prevenci. Přijďte na preventivní vyšetření prostaty
28. 11. 2023

V listopadu si každoročně připomínáme akci MOVEMBER, osvětovou kampaň, která upozorňuje na nebezpečí rakoviny varlat, prostaty a psychické problémy s tím spojené.

Číst dále
Na Sklíčkový seminář na Bulovce každoročně zavítají patologové z celé ČR
27. 11. 2023

Naše Patologicko-anatomické oddělení pod vedením primářky MUDr. Zuzany Špůrkové pořádá již tradičně v listopadu odborný seminář. Na Bulovku se 24. listopadu sjela téměř stovka patologů z celé ČR poslechnout si řadu zajímavých prezentací a sdílet své zkušenosti.

Číst dále
Bulovka uvedla do provozu nový lineární urychlovač TrueBeam
31. 10. 2023

V pondělí 30. října proběhlo ve Fakultní nemocnici Bulovka slavnostní zahájení provozu nového lineárního urychlovače TrueBeam od společnosti Varian Medical Systems.

Číst dále
Zahájili jsme výuku studentů 1. LF UK na Oddělení dětské chirurgie a traumatologie
10. 10. 2023

Oddělení dětské chirurgie a traumatologie Fakultní nemocnice Bulovka se od konce září podílí na výuce studentů 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK).

Číst dále
Konference „Rodíme se“ spojila odborníky napříč obory
2. 10. 2023

První ročník multioborové konference „Rodíme se“, kterou organizovala Gynekologicko-porodnická klinika Fakultní nemocnice Bulovka spolu s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy, se uskutečnila 21.–22. září 2023 a přilákala opravdu velké množství zájemců. Kapacita sálu se beznadějně naplnila už na začátku září, a proto se konference vysílala také online. Celkově program vidělo přes 200 účastníků a na konferenci vystoupila řada osobností z mnoha různých oborů. 

Číst dále
Profesor Zikán: naše úloha není hodnotit, ale pomáhat
4. 9. 2023

Hlavní aktivitou programu MEDEVAC je vysílání českých lékařských týmů do oblastí, kde se lidé běžně nedostanou ke specializované lékařské péči, třeba té gynekologické.

Číst dále
Ve Slatinných lázních Toušeň posílíme vaši imunitu vitaminovou infuzí
29. 8. 2023

Od září můžete absolvovat zcela novou proceduru na posílení imunity a odolnosti organismu vůči vnějším vlivům ve Slatinných lázních Toušeň. Infuzi vysoké dávky vitaminu C lékaři doporučuji absolvovat třikrát.

Číst dále
Pozvánka na oslavu 155 let od založení Slatinných lázní Toušeň
22. 8. 2023

Dovolujeme si vás srdečně pozvat na oslavu 155 let od založení Slatinných lázní Toušeň. Oslava se koná v sobotu 23. září od 12.00 do 19.00. v prostoru lázní a lázeňského parku.

Číst dále
Sexuální turistika pohledem infektologa
8. 8. 2023

Na dovolené v exotických destinacích lidé často ztrácejí zábrany a po hlavě se vrhají do letních dobrodružství, včetně těch sexuálních. Co všechno si pak mohou přivézt zpět domů popisuje MUDr. David Jilich, infektolog a vedoucí Národního HIV/AIDS centra na Klinice infekčních nemocí FNB a 1., 2. a 3. LF UK.

Číst dále
Profesorka Tesařová: Nový systém péče o onkologické pacienty představuje velký pokrok
26. 7. 2023

Péče o onkologické pacienty v České republice vstupuje do nové etapy. Díky přenastavení spolupráce mezi regionálními onkology a komplexními onkologickými centry dojde ke zlepšení koordinace léčebných postupů a inovativní léčba se dostane blíže k pacientům. Z nového modelu fungování budou profitovat pacienti, lékaři i celý zdravotnický systém. Detaily přibližuje prof. MUDr. Petra Tesařová, CSc., přednostka Ústavu radiační onkologie Fakultní nemocnice Bulovka a 1. LF UK.

Číst dále
Dotační benefit ministerstva zdravotnictví až 8000 korun pro zdravotníky v souvislosti s COVID-19
5. 5. 2023

Ve Slatinných lázních Toušeň mohou zdravotníci, kteří splňují kritéria MZ ČR, čerpat nefinanční benefit 8 000 Kč prostřednictvím mimořádného dotačního programu, v souvislosti s epidemií COVID-19.

Číst dále
Kancelář Světové zdravotnické organizace dodala Bulovce zdravotnické vybavení
28. 4. 2023

Kancelář Světové zdravotnické organizace (WHO) v České republice dodala naší nemocnici zdravotnické vybavení včetně speciálních elektricky polohovatelných lůžek, mobilních elektrických generátorů a počítačového vybavení. Vybavení bylo pořízeno ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví a z finančních prostředků poskytnutých vládami Německa a USA.

Číst dále
Pozvánka na slavnostní otevření lázeňské sezóny do Slatinných lázní Toušeň
25. 4. 2023

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na slavnostní otevření lázeňské sezóny ve Slatinných lázních Toušeň. Akce se koná v sobotu 29. dubna od 15.00 do 19.00 hod. na kolonádě lázeňského parku.

Číst dále
Michaela Prchalová: ve vzpírání je hodně srdce, stejně jako v práci zdravotní sestry
2. 4. 2023

Na Bulovce slouží už 28 let a k tomu se vrcholově věnuje dost netradičnímu sportu. Představujeme Bc. Michaelu Prchalovou, sestřičku z Ortopedie a vzpěračku.

Číst dále
Den pracovních příležitostí ve Fakultní nemocnici Bulovka – pátek, 21. dubna
30. 3. 2023

Přijeďte na Den pracovních příležitostí do Fakultní nemocnice Bulovka. Rádi vás osobně seznámíme s možnostmi vašeho profesního uplatnění na našich klinikách a odděleních, představíme vám poskytované zaměstnanecké benefity a provedeme vás po vámi vybraných pracovištích. Akce se koná v pátek 21. dubna od 10 hodin (přízemí budovy 15).

Číst dále
Dobrovolníkem na Bulovce
30. 3. 2023

Dobrovolnický program ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB) funguje od roku 2018. Ve spolupráci s neziskovou organizací Amelie, z. s., docházeli dobrovolníci nejprve do Ústavu radiační onkologie FNB a 1. LF UK, pak přibylo Oddělení následné péče a nově také Interní oddělení. Od zavedení programu navštívili dobrovolníci více než 3 500 pacientů. Do dobrovolnického programu se mohou zapojit lidé všech věkových skupin, od studentů až po důchodce. Věk, vzdělání ani společenské postavení totiž v dobrovolnictví nehrají roli. Důležité je mít chuť věnovat trochu svého volného času pro dobrou věc a mít srdce na správném místě.

Číst dále
Na Bulovce vzniklo Centrum péče o ženu a dítě s podezřením na vrozenou vývojovou vadu
23. 2. 2023

Fakultní nemocnice Bulovka rozšiřuje spektrum poskytované prenatální péče rodičkám a následné postnatální péče o novorozence.

Číst dále
Onkologičtí pacienti v péči specializovaných center mají větší šanci na úspěšnou léčbu
3. 2. 2023

Světový den boje proti rakovině (World Cancer Day) připadá každoročně na 4. únor. Fakultní nemocnice Bulovka je s největším Komplexním onkologickým centrem v ČR v tomto boji bezesporu lídrem. Disponuje mnoha specializovanými pracovišti, mezi které patří také Komplexní centrum pro léčbu nádorů pohybového aparátu vedené MUDr. Janem Lesenským. V rozhovoru se s námi podělil o své postřehy, zkušenosti i o příběhy s dobrým koncem. 

Číst dále
Novou přednostkou Ústavu radiační onkologie je profesorka Tesařová
6. 1. 2023

Ve středu 4. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici Bulovka slavnostní jmenování nové přednostky Ústavu radiační onkologie. Na práci prof. MUDr. Luboše Petruželky, CSc., který ve funkci přednosty končí po dlouhých 22 letech, naváže nová přednostka prof. MUDr. Petra Tesařová, CSc.

Číst dále
Doporučujeme nosit ochranu dýchacích cest  v prostorách nemocnice
19. 12. 2022

S ohledem na zvyšující se výskyt respiračních nákaz doporučujeme nosit ochranu dýchacích cest (roušku nebo respirátor) ve všech vnitřních prostorách nemocnice, zejména v čekárnách ambulancí a při návštěvách vašich blízkých.

Číst dále
Noční pohotovostní služba lékárny bude dočasně zrušena
6. 12. 2022

Fakultní nemocnice Bulovka dočasně upravuje provozní dobu lékárny s pohotovostní službou. Od 12. prosince až do odvolání ukončí noční pohotovostní provoz a svým klientům bude k dispozici pouze v denních hodinách.

Číst dále
Centrum porodní asistence na Bulovce vytváří prostředí pro přirozené porody
30. 11. 2022

Počet porodů na Gynekologicko-porodnické klinice FNB (GPK FNB) vzrostl za poslední tři roky o více než 45 %, a to i díky vzniku Centra porodní asistence (CPA), kde je porod veden výhradně porodní asistentkou. Ve FNB v loňském roce rodilo zhruba 2 700 žen, zhruba 400 z nich podle principů Centra porodní asistence.

Číst dále
Nově poskytujeme následné rehabilitační lůžkové pobyty
28. 11. 2022

Slatinné lázně Toušeň rozšiřují své služby o následné rehabilitační lůžkové pobyty hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Číst dále
Kampaň "Očkujeme se pro život beze strachu" pokračuje ve FNB
9. 11. 2022

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek dnes v rámci putovní výstavy představil ve Fakultní nemocnici Bulovka společně s jejím ředitelem Janem Kvačkem a náměstkyní pro lékařskou péči Hanou Roháčovou očkovací kampaň s názvem „Očkujeme se pro život beze strachu“. Hostem již třetí zastávky roadshow byla poslankyně Martina Ochodnická, která se nechala naočkovat druhou posilovací dávkou. Nechyběla ani hlavní tvář kampaně, herec Petr Čtvrtníček.

Číst dále
JIP Neonatologického oddělení Bulovky slaví 15. narozeniny
2. 11. 2022

Letos v říjnu uplynulo přesně 15 let od chvíle, kdy při Neonatologickém oddělení na Bulovce vznikla Jednotka intenzivní péče pro novorozence. Každý rok zde vypiplají kolem 250 miminek, jejichž příchod na svět provázejí závažné komplikace. 

Číst dále
Když přichází na svět miminka do dlaně
9. 9. 2022

"Když přichází na svět miminka do dlaně", tak se jmenuje kniha neziskové rodičovské organizace Nedoklubko, která je nyní k dispozici na naší Gynekologicko-porodnické klinice.

Číst dále
Čtvrtstoletí plastické chirurgie na Bulovce
11. 8. 2022

Klinika plastické chirurgie FNB a 1. LF UK je jednou ze tří univerzitních klinik plastické chirurgie v naší republice. Byla založena v roce 1997 transformací Centra plastické chirurgie FN Bulovka (1977) za účelem realizace výuky oboru plastické chirurgie na fakultě.

Číst dále
Při návštěvě nemocnice doporučujeme použít respirátor
21. 7. 2022

V souvislosti s aktuálním vývojem epidemické situace doporučujeme používat ochranné prostředky dýchacích cest (respirátory), a to jak v případě návštěv našich ambulancí, tak i návštěv pacientů na lůžkových odděleních.

Číst dále
Bulovka zrekonstruovala jednotku intenzivní péče na Ortopedické klinice
29. 6. 2022

Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) zahájila provoz na nově zrekonstruované jednotce intenzivní péče (JIP) Ortopedické kliniky FNB, 1. LF UK a IPVZ.

Číst dále
Bulovka získala statut Centra vysoce specializované onkourologické péče
9. 6. 2022

Fakultní nemocnice Bulovka získala v květnu 2022 oficiální statut Centra vysoce specializované onkourologické péče. Přidělením statutu byla nemocnici uznána špičková odbornost v této oblasti. Činnost Centra rozšíří fungování Komplexního onkologického centra, které poskytuje vysoce odbornou péči onkologickým pacientům už od roku 2019.

Číst dále
Toxoplazmózu má každý třetí
16. 5. 2022

Pro zdravého člověka nepředstavuje toxoplazmóza žádnou zásadní komplikaci. Pokud se však nakazí pacient z rizikové skupiny, může mít toto onemocnění velmi závažné a nezřídka fatální následky. Podle MUDr. Markéty Geleneky, vedoucí lékařky Kliniky infekčních nemocí FN Bulovka, jsou nejvíce ohroženi lidé s oslabenou imunitou a těhotné ženy.

Číst dále
Nejvhodnější čas na očkování proti „klíšťovce“
29. 4. 2022

Infikované klíště představuje pro člověka dvě hlavní rizika. První je klíšťová meningoencefalitida, běžně označovaná jako „klíšťovka“, druhé je lymská borelióza. Jde o dvě různá infekční onemocnění s různými příznaky i léčbou. Podrobnosti vysvětluje MUDr. Milan Trojánek, Ph.D., lékař Kliniky infekčních nemocí Fakultní nemocnice Bulovka

Číst dále
Měníme přístup k nemocničnímu stravování
28. 4. 2022

V naší porodnici nově nabízíme maminkám po porodu snídaňové menu formou rautu. Maminky si nyní mohou nakombinovat snídani podle své chuti a stravovacích návyků.

Číst dále
Dočasná uzávěra komunikace v areálu nemocnice
21. 4. 2022

Z důvodu nutné opravy vodovodního potrubí je od čtvrtka 21.4. uzavřena komunikace mezi budovami 13 a 15, a to vč. zákazu parkování.

Číst dále
Nové klouby na Bulovce operovali už více než stovce pacientům s hemofilií
14. 4. 2022

Bulovka je prakticky jediným pracovištěm v zemi, kde probíhají ortopedické operace hemofiliků. A protože 17. duben je Světovým dnem hemofilie, přinášíme vám na toto téma rozhovor s MUDr. Radovanem Kubešem, Ph.D., primářem Ortopedické kliniky FNB.

Číst dále
Příběh profesora Antoše aneb jak chirurgie zvítězila na operou
12. 4. 2022

Emeritní přednosta naší Chirurgické kliniky slaví 80. narozeniny a je jasným důkazem, že věk je skutečně jen číslo.

Číst dále
Očkovací centrum spouští online rezervační systém
23. 3. 2022

Nově spouštíme online rezervační systém do našeho Očkovacího centra, kde nabízíme širokou škálu očkování pro všechny věkové skupiny a komplexní poradenské služby související s očkováním dětí a rizikových pacientů

Číst dále
Zahájili jsme provoz UA POINTu zajišťující primární péči pro osoby z Ukrajiny
18. 3. 2022

Fakultní nemocnice Bulovka zajišťuje primární péči pro osoby z Ukrajiny v nově zřízených ambulancích označených jako UA POINT.

Číst dále
Aktuální informace pro pacienty a návštěvníky nemocnice
14. 3. 2022

Přečtěte si platná opatření týkající se testování hospitalizovaných pacientů, podmínky návštěv a přítomnosti u porodu.

Číst dále
Základní informace pro občany Ukrajiny v oblasti poskytování zdravotních služeb
7. 3. 2022

S ohledem na aktuální situaci na Ukrajině zveřejňujeme několik základních informací týkajících se zdravotní péče o ukrajinské občany postižené současným konfliktem.

Číst dále
Ztrátě vlasů při léčbě chemoterapii může zabránit chladicí čepice
2. 3. 2022

Na Bulovce mohou indikovaní onkologičtí pacienti využít terapii chlazení pokožky hlavy, která je prevencí ztráty vlasů během chemoterapeutické léčby.

Číst dále
Až 80 % žen může rodit bez lékaře, jen s porodní asistentkou
25. 2. 2022

V únoru to budou přesně tři roky od chvíle, kdy jsme ve Fakultní nemocnici Bulovka otevřeli první české Centrum porodní asistence. Od té doby kontinuálně roste zájem o porod na Bulovce, za rok 2021 tady rodilo celkem 2 713 žen.

Číst dále
Rozšířili jsme sortiment o výrobky Frida Mom a Fridababy
18. 2. 2022

Zdravotnická prodejna rozšířila svůj sortiment o zdravotnické prostředky firmy Profimed určené pro ženy po porodu – řada Frida Mom a zdravotnické prostředky pro péči o miminko – řada Fridababy.

Číst dále
Klinika infekčních nemocí uvedla do provozu unikátní biobox
2. 2. 2022

Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) zahájila provoz nově zrekonstruované jednotky intenzivní péče (JIP) na Klinice infekčních nemocí, jejíž součástí je nejmodernější izolační zařízení určené pro pacienty s vysoce nakažlivou nemocí, tzv. biobox. Bulovka se tak stala jedinou nemocnicí v České republice, která v civilním sektoru disponuje zcela unikátním izolačním prostorem vybaveným nejmodernějšími přístroji.

Číst dále
Aktuální informace pro pacienty a návštěvníky nemocnice
28. 1. 2022

Přečtěte si platná opatření týkající se testování hospitalizovaných pacientů, podmínky návštěv a přítomnosti u porodu.

Číst dále
Antigenní testy skladem
14. 1. 2022

V našich všech výdejnách máme k dispozici jednorázové antigenní testy ze slin nebo vytírací z nosu. 

Číst dále
Rozšířili jsme sortiment o zdravotnickou obuv
14. 1. 2022

Nově nabízíme zdravotnickou obuv značky FORcare a Schu'zz, která má ve svém sortimentu i obuv s atestem pro sálové použití. 

Číst dále
eRecepty s modrým pruhem - změna zákona o návykových látkách
6. 1. 2022

K 1. lednu 2022 došlo ke změně zákona o návykových látkách č. 167/1998 Sb., který udává povinnost předepisovat elektronické recepty také pro léčivé přípravky s obsahem návykových látek.

Číst dále
Rozšiřujeme spektrum poskytované lázeňské péče o nové indikace
1. 1. 2022

Konkrétně se jedná o gynekologická onemocnění a dále nemoci kožní a nervové.

Číst dále
Obnovujeme standardní provoz lůžkové části a pohotovostní služby ORL
22. 12. 2021

Ve čtvrtek 23. 12. od 7.00 dojde k obnovení standardního provozu lůžkové části a pohotovostní služby Otorinolaryngologického oddělení (ušní, nosní a krční) v budově č. 3.

Číst dále
V našich lékárnách nově poskytujeme Lagevrio (molnupiravir) proti covid-19
21. 12. 2021

Je určen k léčbě pacientů s prokázaným mírným a středně těžkým covidem-19, kteří jsou ve vysokém riziku progrese do závažného onemocnění (včetně osob dříve očkovaných proti covidu-19).

Číst dále
20. 12. spouštíme očkování dětí ve věku 5–11 let proti COVID-19
16. 12. 2021

Místo: 4. patro Budovy č. 15 – Pediatrické oddělení, Fakultní nemocnice Bulovka, Budínova 67/2, Praha 8. Provozní doba: PO, ST, ČT, PÁ 8.30–15.00.

Číst dále
Včasně zahájená léčba zajistí HIV pozitivním pacientům plnohodnotný život
30. 11. 2021

První prosinec je Světovým dnem boje proti AIDS. Jedná se o pokročilou a rozvinutou fázi infekce HIV, kterou spolehlivě odhalí pouze cílený krevní test.

Číst dále
Zastavili jsme elektivní (plánované) výkony a hospitalizace
24. 11. 2021

Vzhledem k prudce se zhoršující epidemiologické situaci se ve Fakultní nemocnici Bulovka od 25. 11. 2021 zastavují elektivní (plánované) výkony a hospitalizace.

Číst dále
Zákaz návštěv
22. 11. 2021

S ohledem na epidemiologickou situaci platí od dnešního dne (22.11.) zákaz návštěv.

Číst dále
Dnes je den všech předčasně narozených dětí
17. 11. 2021

Už pojedenácté slavíme v ČR Světový den předčasně narozených dětí, který každoročně připadá na 17. listopad. K aktivitám, které mají za cíl upozornit veřejnost na problematiku nelehkého vstupu do života nedonošených dětí a zároveň připomínají úsilí zdravotníků i rodičů o záchranu jejich života, se tradičně přidává i naše nemocnice.

Číst dále
CHOPN na Bulovce léčíme všemi dostupnými postupy
17. 11. 2021

Mezi nejčastěji diagnostikované onemocnění plic patří chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN). Veřejnost si připomíná problematiku tohoto onemocnění mezinárodně uznávaným dnem, který celosvětově připadá na 17. listopadu. Klinika pneumologie FNB a 3. LF UK disponuje speciální poradnou pro CHOPN, kde jsou pacienti diagnostikováni a léčeni všemi moderními dostupnými postupy léčby.

Číst dále
MUDr. Milan Trojánek, Ph.D. získal cenu prezidenta ČLK
16. 11. 2021

Cenu prezidenta České lékařské komory za přínos v oblasti celoživotního vzdělávání lékařů získal MUDr. Milan Trojánek, Ph.D. z Kliniky infekčních nemocí FNB a 1., 2. a 3. LF UK.

Číst dále
Bulovka bude mít asistenty onkologické péče
21. 10. 2021

Fakultní nemocnice Bulovka, která je provozovatelem největšího Komplexního onkologického centra v ČR, zahájila přípravu projektu asistentů onkologické péče.

Číst dále
Světový týden kostí a kloubů odstartoval 12. října
12. 10. 2021

Artritida, onemocnění páteře, úrazy nebo osteoporóza – nejčastější problémy trápící pohybový aparát, na které se snaží upozornit Světová zdravotnická organizace v rámci Světového týdne kostí a kloubů. Ortopedická klinika Fakultní nemocnice Bulovka, 1. LF UK a IPVZ se v letošním roce aktivně připojila k osvětě a rozhodla se upozornit na problematiku diagnózy těchto onemocnění, účinnou léčbu a prevenci.

Číst dále
Očkování proti chřipce lze spojit s očkováním proti COVID-19
22. 9. 2021

Pravidelné očkování proti chřipce zahajujeme v polovině října a lze ho spojit s očkováním proti COVID-19.

Číst dále
Spouštíme očkování třetí dávkou proti onemocnění COVID-19
20. 9. 2021

Dne 20. 9. 2021 jsme spustili registraci k očkování třetí dávkou proti COVID-19.

Číst dále
Uznávání certifikátu pro osoby očkované mimo EU a EHP vakcínami schválenými EMA
17. 9. 2021

Certifikáty uznáváme v rámci našeho očkovacího centra v Klinice infekčních nemocí (budova č. 7) ve 2. patře PO–NE 7.00–15.00.

Číst dále
Nadační fond La Vida Loca předal kufříky pro odložené děti na Neonatologické oddělení
16. 9. 2021

Každoročně je v českých porodnicích odloženo zhruba 500 novorozenců. Život v kufříku, projekt Nadačního fondu La VIDA LOCA, dává odloženým miminkům šanci na lepší životní start. Nadační fond jim daruje kufříky, které zdravotní sestry plní informacemi o jejich narození, porodními náramky nebo přáními do života. S naší nemocnicí spolupracuje nadační fond už od roku 2016.

Číst dále
Bulovka otevřela jednotku intenzivní péče na Urologickém oddělení
13. 9. 2021

Fakultní nemocnice Bulovka dnes zahájila provoz jednotky intenzivní péče Urologického oddělení. Celková kapacita tohoto specializovaného pracoviště je šest lůžek. Využívána bude pro pacienty po náročných operačních výkonech.

Číst dále
Vyberte si ze tří lázeňských pobytových balíčků ve Slatinných lázních Toušeň
7. 9. 2021

Připravili jsme pro vás tři balíčky, které zahrnují týdenní pobyty s různým počtem léčebných procedur. Výběr konkrétních léčebných procedur provedete během konzultace s lékařem po příjezdu do lázní.

Číst dále
Rozšířili jsme náš indikační program o další diagnózu (TEP VII/10)
1. 9. 2021

Od září letošního roku naše lázně rozšířily indikační program o diagnózu VII/10  - Stavy po ortopedických operacích s použitím kloubní náhrady. 

Číst dále
Výtvarníci poděkovali personálu Fakultní nemocnice Bulovka
13. 8. 2021

Ve čtvrtek 12. srpna 2021 proběhlo symbolické poděkování umělců z řad malířů, grafiků a ilustrátorů pracovníkům Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) za jejich náročnou práci v období koronavirové pandemie.

Číst dále
Světový den hepatitidy: Nepodceňujte prevenci
28. 7. 2021

Hepatologické centrum Fakultní nemocnice Bulovka nabízí komplexní služby, které s diagnostikou a léčbou hepatitidy souvisí.

Číst dále
Fakultní nemocnice Bulovka slaví 90 let
24. 6. 2021

Před devadesáti lety byla uvedena do provozu jedna z pěti největších pražských nemocnic – Fakultní nemocnice Bulovka (FNB). Nemocnice v pražské Libni poskytuje svým pacientům zdravotní péči v širokém spektru lékařských oborů. V rámci jednoho areálu jsou pacientům ambulantní i lůžkové péče k dispozici specializované lékařské týmy, které se v případě potřeby dokáží spojit a poskytnout multioborovou zdravotní pomoc. 

Číst dále
Bulovka spustila interní tísňovou linku
17. 6. 2021

Od června letošního roku funguje v rámci celého areálu Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) interní tísňová linka. FNB je jednou z prvních fakultních nemocnic v ČR, která převedla metodické doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR do praxe a implementovala interní telefonní linku 2222 jako jednotné číslo tísňového volání v nemocničním zařízení. 

Číst dále
Na Bulovce byl podán nový inovativní lék proti HIV
10. 6. 2021

V HIV centru Fakultní nemocnice Bulovka byl podán nový inovativní lék. U HIV pozitivního pacienta s multirezistencí na obvykle používané léky má výborné výsledky – zapříčinil výrazný útlum množení viru v těle. Jedná se o vůbec prvního pacienta, kterému byl tento lék v Evropě podán mimo klinické studie. Zásluhu na tom mají pracovníci HIV centra na Bulovce, kteří podání léku pacientovi vyjednali s britským výrobcem, společností GlaxoSmithKline (GSK). Společnost lék darovala na celý rok, a to zcela bezúplatně.

Číst dále
Nový režim návštěv v nemocnici
8. 6. 2021

S účinností ode dne 8. 6. 2021 jsou usnesením vlády možné návštěvy pacientů za zvláštních podmínek…

Číst dále
Bulovka hledá sestry a radiologické asistenty
29. 4. 2021

Fakultní nemocnice Bulovka posiluje své náborové aktivity zaměřené na nelékařský zdravotnický personál. Na sociálních sítích se aktuálně objevil první z řady náborových videospotů, kde stávající lékaři a sestry „hrají“ sami sebe. Přirozenou formou tak představují kliniky a oddělení, na kterých je nedostatek personálu nejcitelnější. Mnohdy se jedná o pracoviště, která jsou s ohledem na poskytovanou zdravotnickou péči v rámci ČR unikátní. Jak říká v úvodním videu primář Ústavu radiační onkologie FNB a 1. LF UK MUDr. Miloslav Pála, Ph.D., MBA: „Personál je alfou a omegou naší práce“.

Číst dále
Opět otevíráme oční pohotovost
15. 4. 2021

Díky postupnému poklesu počtu pacientů s akutním onemocněním Covid-19 bude od dnešního dne (15.4.) opět zprovozněna pohotovost na očním oddělení. Pacienti ji mohou začít využívat denně, a to v době od 15.45 do 7.00.

Číst dále
Lék Bamlanivimab pro indikované pacienty
19. 3. 2021

Lék je v současné době indikován u pacientů s možným rizikem těžkého průběhu onemocnění covid-19. Jedná se o chronicky nemocné ve vymezených indikačních skupinách, např. onkologicky nemocné, pacienty trpící poruchou imunity a další.

Číst dále
Pro objednané pacienty k očkování proti COVID-19 máme dostatek vakcín
29. 1. 2021

Chceme všechny objednané pacienty k očkování první i druhé dávky ujistit, že máme dostatečné množství vakcín.

Číst dále
Vyjádření primářky MUDr. Hany Roháčové, Ph.D. k očkování proti covid-19
21. 12. 2020

Primářka Infekční kliniky MUDr. Hana Roháčová, Ph.D. se vyjádřila k nejrůznějším dezinformacím a nedůvěře související s preventivním očkováním

Číst dále
Antigenní testy pedagogických pracovníků
3. 12. 2020

Od pátku 4. do 18. prosince je v Nemocnici Na Bulovce otevřeno odběrové místo pro všechny pedagogické pracovníky.

Číst dále
HIV centrum na Bulovce pečuje o 1700 pacientů
1. 12. 2020

Ačkoliv je od počátku letošního roku dominantním tématem pro odbornou i laickou veřejnost koronavirus (SARS-CoV-2), ostatní závažné nemoci nevymizely. Jednou z nich je i HIV infekce, jejíž pokročilé stadium je označováno zkratkou AIDS. Světový den boje proti této nemoci připadá každoročně na 1. prosince a pro širokou veřejnost je příležitostí k šíření osvěty o nemoci AIDS, k vyjádření podpory lidem žijícím s HIV i k uctění památky jeho obětí.

Číst dále
Naši lékaři se podíleli na rozsáhlé publikaci o infekci covid-19
4. 11. 2020

Výskyt onemocnění covid-19 představuje jednu z největších výzev pro naši společnost. Současná situace je náročná i v tom, že jak laická, tak odborná veřejnost je zahlcena nepřeberným množstvím informací o novém koronaviru a nemoci covid-19, avšak jejich odborná a výpovědní hodnota je bohužel značně rozdílná.

Číst dále
Otevřeli jsme nové Očkovací centrum
23. 9. 2020

V Nemocnici Na Bulovce vzniklo při Klinice infekčních, tropických a parazitárních nemocí nové Očkovací centrum. Svoji činnosti zahájí ve čtvrtek 24. září a nabízí individuální přístup k očkování standardních i rizikových pacientů, včetně poradenství a odborných konzultací.

Číst dále
Skateboarding Medical Center vrací skateboardisty do hry
28. 8. 2020

Nemocnice Na Bulovce (NNB) a Česká asociace skateboardingu (ČAS) uzavřeli partnerství v oblasti prevence úrazů a zdravotní péče o členy asociace. Založením Skateboarding Medical Center nemocnice reaguje na rostoucí popularitu sportu, který byl zařazen do programu letních olympijských her v Tokiu 2020. Ortopedická klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) a Nemocnice Na Bulovce bude poskytovat medicínskou péči skateboardistům na všech výkonnostních úrovních, bude sbírat a vyhodnocovat data a využívat je v prevenci úrazů ve spolupráci s ČAS.

Číst dále
28. červenec Světový den hepatitidy: Nová online poradna hepatologického centra
28. 7. 2020

Virové hepatitidy – mnohdy laicky označované jako žloutenky – patří mezi běžně se vyskytující onemocnění jater. Samotný termín žloutenka ovšem neoznačuje nemoc samotnou, nýbrž jeden z jejích projevů: zežloutnutí kůže a bělma (tento příznak se ovšem nemusí projevit).

Číst dále
Na Bulovce pomáháme astmatikům centrovou biologickou léčbou
10. 7. 2020

Centrum pro léčbu těžkého astmatu funguje na Bulovce poměrně krátce. Problematiku astmatu detailně vysvětluje vedoucí tohoto centra doc. MUDr. Norbert Pauk, Ph.D. z Kliniky pneumologie, 3. LF UK a Nemocnice Na Bulovce.

Číst dále
Na misích lidem měníme životy
7. 1. 2020

Špičkoví lékaři vyrážejí do odlehlých koutů světa pomáhat lidem, kteří by si odborný zákrok nikdy nemohli dovolit. O indické misi realizované v rámci zdravotně charitativního programu GICAM ve spolupráci s italskou nadací jsme si povídali s MUDr. Martinem Molitorem, PhD., přednostou Kliniky plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce.

Číst dále