Oddělení aloplastik

Konzultace, diagnostika, léčba degenerativních onemocnění kloubů

Ambulance: ÚT 9.00–12.00 a ST  9.00–15.00
Kontakt: +420 26608 2818 

Zaměřujeme se na léčbu degenerativních onemocnění, vrozených vad, poúrazových stavů nebo onkologického onemocnění kloubů. 

Specializujeme se převážně na léčbu váhonosných kloubů (kyčel, koleno, hlezno) a ramenního kloubu. Dlouhodobě spolupracujeme s renomovanými zahraničními a tuzemskými firmami zabývající se umělými náhradami. Vzhledem k dlouhodobým zkušenostem a vysokému počtu provedených operací je Fakultní nemocnice Bulovka  školícím střediskem pro implantaci kyčelní, kolenní a hlezenní endoprotetiky. Doba hospitalizace po endoprotéze trvá maximálně týden, další léčba  probíhá na rehabilitačním pracovišti.

  • Kyčelní kloub - provádíme operace cementovanou, necementovanou a hybridní technikou standardním, předním nebo miniinvazivním přístupem, revizní operace kyčelního kloubu.
  • Kolenní kloub - provádíme operace totální a částečné náhrady kolenního kloubu, revizní operace kolenního kloubu, úpravy osy končetiny.
  • Hlezenní kloub - provádíme totální náhradu nebo dézu (ztužení) hlezna dle indikace.
  • Ramenní kloub - provádíme částečnou nebo totální náhradu ramena, event. resurfacing hlavice pažní kosti.
     

Pokud jste byli v naší ambulanci indikováni k endoprotéze kolenního či kyčelního kloubu, nahlédněte do naší VIDEO GALERIE a získejte všechny potřebné informace související s přípravou na operaci, s operací samotnou a stejně tak i s pooperačním obdobím. 

Kontakty a provozní dobu všech našich ambulancí naleznete ZDE.

Náš tým

Oddělení endoprotetiky má na pracovišti dlouholetou tradici a je součástí kliniky od jejího otevření v roce 1978. První endoprotézy byly na Ortopedické klinice implantovány již v 70. letech. Oddělení endoprotéz  má tudíž dlouholeté zkušenosti v této problematice a stála vždy u zrodu nových technik.

Primář

MUDr. Radovan Kubeš, Ph.D

radovan.kubes@bulovka.cz

Lékař

MUDr. Michal Burian, Ph.D.

michal.burian@bulovka.cz

Lékař

MUDr. Štěpán Magersky

stepan.magersky@bulovka.cz