Oddělení artroskopie a sportovní traumatologie

Konzultace, diagnostika a léčba sportovních poranění

Ambulance sportovní traumatologie: ÚT a PÁ  9.00–12.30
Kontakt: +420 26608 2984 (kartotéka, PO–PÁ 7.00–14.30)

Specializujeme se na léčbu sportovních poranění a artroskopické i otevřené operace velkých kloubů (koleno, rameno, hlezno, loket, kyčel). Většinu nitrokloubních operací provádíme artroskopicky. Artroskopie je metoda umožňující operace v kloubu pomocí optiky a speciálních nástrojů, které jsou do kloubu zaváděny z malých otvorů. Artroskopické operace jsou šetrné pro tkáně pacienta s velmi nízkým počtem komplikací.

Sportovní aktivity jsou důležitou součástí našeho života. Sport posiluje tělo i ducha. Bohužel vede také k častým úrazům a přetížení pohybového aparátu. Na našem oddělení léčíme poranění a poškození z přetížení:   

  • Koleno - poranění vazů (náhrada předního i zadního zkříženého vazu), poškození menisků, poranění šlach, vykloubení pately, poškození chrupavky, osové deformity (O, X), artróza.
  • Rameno – vykloubení, přetržení šlach manžety rotátorů, syndrom impingementu, zmrzlé rameno („bolestivá ztuhlost ramena“), AC luxace (AcromioClaviculární kloub) a artróza.
  • Hlezno (kotník) - poranění vazů, defekty chrupavky, impingement, poranění Achillovy šlachy.
  • Loket - volná nitrokloubní tělíska, tenisový a golfový loket.

Náš tým

Sportovní traumatologie má na naší klinice dlouholetou tradici. Oddělení sportovní traumatologie je součástí kliniky od jejího otevření v roce 1978.  Artroskopické operace zde provádíme už od osmdesátých let minulého století. Operativa je tak zajištěna týmem zkušených lékařů. V rámci standardu můžeme nabídnout lékařskou péči na nejvyšší úrovni. Důraz je kladen na minimálně invazivní operace (artroskopické operace).

Na naší klinice také nabízíme školení lékařů v operační artroskopii kolenního a ramenního kloubu.

Lékař

Doc. MUDr. Aleš Podškubka, PhDr.

ales.podskubka@bulovka.cz

Lékař

MUDr. Jan Vaculík, PhDr.

jan.vaculik@bulovka.cz

Lékař

MUDr. Pavel Cinegr

pavel.cinegr@bulovka.cz

Lékař

MUDr. Radek Dolejš

radek.dolejs@bulovka.cz

Lékař

MUDr. Petr Oliva

petr.oliva@bulovka.cz

Kontakty a provozní dobu všech našich ambulancí naleznete ZDE.