Naše porodní asistentky a jejich péče

CPA nabízí možnost individuální péče Vámi vybrané porodní asistentky, se kterou se v průběhu těhotenství setkáváte, máte možnost společně prokonzultovat Vaše plány a přání. 

Porodní asistentka Vám zajišťuje předporodní péči, absolvujete u ní těhotenskou poradnu, drží pohotovost od 38. týdne těhotenství a konzultuje s Vámi Váš zdravotní stav. Vybranou porodní asistentku doporučujeme kontaktovat ve 25. týdnu těhotenství.

Služba není hrazena ze zdravotního pojištění.

Cena za předporodní péči a doprovod porodní asistentky k porodu je rozdělena do dvou splátek.
 

Cena od 1.10. 2023 je 25.000 Kč

  1. platba 12.500 Kč na základě řádného daňového dokladu splatného před porodem,
  2. platba 12.500 Kč na základě řádného daňového dokladu splatného po porodu.

Adriana Nerudová, DiS.

"Jako porodní asistentka a také žena mohu poskytnout emotivní přístup a maximální pochopení pro individuální prožívání porodu.“ 

Adriana absolvovala v roce 2003 Vyšší zdravotní školu a jak ráda s nadsázkou uvádí, dál její praxe pokračovala vlastními porody. Má pět dětí, o které naplno pečovala až do roku 2017, kdy se vrátila do práce. Zvolila porodnici Fakultní nemocnice Bulovka, kde sama rodila a kde byla velmi spokojena. O práci na porodním sále vždy snila a nyní může navíc čerpat i z vlastních bohatých zkušeností, protože většina jejích porodů probíhala s porodní asistentkou. Mluví německy, polsky, částečně anglicky.

Kontakt: adriana.nerudova@bulovka.cz

 

Alena Chocová, DiS.

„Dokážu psychicky podpořit, jsem vděčná za větší kontakt s maminkou a dělá mi radost, že můžu ženu provázat celým porodem.“ 

Alena vystudovala střední školu a vyšší odbornou školu jako porodní asistentka. Do GPK Fakultní nemocnice Bulovka nastoupila hned po škole. Doma má dvě děti a psa, sportuje, čte, má ráda hory, zvířata, naslouchá přírodě. Nemá ráda administrativu, baví ji být na porodním sále a v kontaktu s nastávajícími maminkami.

Kontakt: alena.chocova@bulovka.cz

 

 

 

Mgr. Zlata Kocmanová

"Ke zdravotnictví tíhnu od mala, mám ráda kontakt s maminkami a porodní část komunikace. Baví mě s ženami vymýšlet, co konkrétně jim bude nejvíc vyhovovat.“

Zlata dokončila studium porodní asistence na pražské Vysoké škole zdravotnické. V současnosti ještě studuje magisterský obor Perioperační péče v gynekologii a porodnictví. Již čtvrtým rokem dochází do porodnice Fakultní nemocnice Bulovka. Podle jejího názoru by minimálně polovina zdejších maminek mohla rodit v Centru porodní asistence, protože jsou zdravé a zcela bez obtíží. Vždy se snaží vyhovět a vysvětlit, jak se na porod co nejlépe připravit.

Kontakt: zlata.kocmanova@bulovka.cz

 

Bc. Alžběta Samková, DiS.

"Být porodní asistentkou mi poradila máma a já jí za to budu vždycky velmi vděčná.“ 

Alžběta pracovala na porodních sálech v Brandýse nad Labem a v ÚPMD v Podolí. Většinu své praxe se snaží ženám poskytovat péči kontinuálně. Je matkou malého syna a to je momentálně hlavní důvod, proč není vždy v jejích možnostech doprovodit ženu k porodu. Jak sama říká, právě díky porodní asistenci se naučila, že dělá-li člověk něco s láskou a upřímně, jak nejlépe to jde a jak nejlépe je mu umožněno, pak se to všem mnohonásobně vrátí.

Kontakt: alzbeta.samkova@bulovka.cz

 

 

Veronika Kamarádová

„Zdravá a šťastná maminka a zdravé a spokojené miminko, to je pro mě odměna.“ 

Veronika vystudovala jako všeobecná sestra a dále pokračovala ve studiu porodní asistence. Absolvovala specializační studium pro porodní asistentky v Brně. Má 25 let praxe na porodním sále a pracovala také na jednotce intenzivní péče a na gynekologickém oddělení v naší nemocnici. Veronika má tři krásné děti, toho času v pubertálním věku. Miluje přírodu a práci na zahrádce.

Kontakt: veronika.kamaradova@bulovka.cz

 

 

 

Mgr. Zuzana Dubovická 

„Práce porodní asistentky hřeje srdce a současně vhání slzy do očí.“

Zuzana vystudovala porodní asistenci na Jesseniovej fakultě V Martině. Magisterské studium v intenzivní péči v porodní asistenci dostudovala na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nové zkušenosti získala během porodnické stáže v Estonsku. Po studiu pracovala na porodním sále ve FN Motole. S pokorou k životu se snaží každé ženě dodat sílu, odvahu, jistotu a trpělivost. Svůj volní čas věnuje rodině.

Kontakt: zuzana.dubovicka@bulovka.cz

 

 

Bc. Barbora Králová

"Každý porod je jedinečná, nezapomenutelná událost v životě ženy. Pro porodní asistentku vždy nová, obohacující zkušenost, která je důležitá pro její další profesní rozvoj.“ 

Barbora studovala na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Během vzdělávání plnila praxe v různých pražských porodnicích. Porodnice na Bulovce byla nakonec jasnou volbou díky konceptu péče o ženy. Každé klientce může nabídnout individuální přístup, vstřícnost, dostatek soukromí, trpělivost, aromaterapii, napářku či rebozo techniky.

Kontakt: barbora.kralova@bulovka.cz

 

 

Bc. Veronika Šimanová (momentálně na mateřské dovolené)

„Není nic hezčího, než vidět zrod nového života.“

Veronika úspěšně vystudovala Západočeskou univerzitu v Plzni a praxi získala v porodnici v Neratovicích a u Apolináře. Na Bulovku nastoupila hlavně kvůli možnosti pracovat v Centru porodní asistence. V CPA Veronika vidí velký potenciál, protože každá žena má možnost prožít ten nejkrásnější okamžik svého života co nejpřirozeněji. A porodem vše teprve začíná… Veronika může doprovázet i anglicky hovořící ženy.

Kontakt: Porodní asistentka je momentálně na mateřské dovolené.

 

Bc. Tereza Trpálková

“Mým hlavním cílem je být pro ženu i její doprovod oporou a zajistit bezpečné prostředí a individuální péči v těchto nezapomenutelných momentech.”

Tereza v roce 2022 získala titul porodní asistentka na 1. Lékařské Fakultě Univerzity Karlovy. V současné době při práci na porodním sále studuje navazující obor Perioperační péče v porodní asistenci na Univerzitě Pardubice. Poskytuje doprovod i anglicky mluvícím ženám.

Porod vnímá jako velmi citlivý, intimní a emotivní zážitek. Během péče při porodu ráda využívá rebozo, bylinnou napářku a aromaterapii. Naslouchá přáním a potřebám rodičky a nejcennější je pro ni být svědkem spokojenosti a slz štěstí při narození miminka.

Kontakt: tereza.trpalkova@bulovka.cz

Bc. Barbora Šplíchalová

“Jsem mladá, zrzavá a energická. Tak mě jednou popsala žena, které jsem byla u porodu, a lépe bych to asi nezvládla.”

Barbora vystudovala 1. Lékařskou Fakultu Univerzity Karlovy v Praze a nyní pokračuje magisterským studiem Perioperační péče na Univerzitě v Pardubicích. Porod vnímá jako transformační zážitek a velmi ráda vás na této cestě podpoří ve vaší představě o porodu, ať už bude jakákoliv. Pomůže jak dotykem, tak slovem. Komunikaci s rodičkou vnímá jako klíčovou, proto s ženami aktivně hovoří. Doprovod k porodu nabízí také anglicky či italsky mluvícím ženám. Barbora má velmi energickou osobnost, takže nudy se s ní rozhodně bát nemusíte. Má doma dvě kočky, ve volném čase ráda leze po skalách, hraje na kytaru a prozpěvuje si životem.

Kontakt: barbora.splichalova@bulovka.cz

Kateřina Meeganová, DiS.

"Těhotenství a porod je kouzlo každé ženy. Každá z nás jako jedinečná osobnost prožívá SVÉ těhotenství, SVŮJ porod. Ráda vám pomohu projít tímto krásným, ale i náročným obdobím, aby byl váš porod v pohodě a měla jste zdravé a šťastné dítě."

Kateřina je diplomovaná porodní asistentka. Má dvacetiletou praxi na porodních sálech, praxi na JIP, šestinedělí a na odd. rizikového těhotenství. Pracovala v porodnici v  Motole, u  Apolináře, v Hořovicích a nyní působí na Bulovce. Již deset let je komunitní porodní asistentkou. Pracuje s duší i s tělem. Ráda používá aromaterapii, rebozo, napářku a využívá znalosti fyzioterapie. Vede předporodní kurzy, pečuje o ženy po ambulantním porodu a pomáhá jim v šestinedělí. Je máma dvou dětí. Cvičí jógu a ráda se otužuje. Žije na malém statku u Berouna, kde hospodaří a chová koně. Mluví plynně anglicky.

Kontakt: katerina.meeganova@bulovka.cz

Bc. Eva Jiráková

“Každá žena je jedinečná a je důležité k ní tak přistupovat.” 

Eva vystudovala Vysokou školu zdravotnickou v Duškově ul. a porodnici na Bulovce si vybral, protože chce ženám zprostředkovat zážitek z porodu v prostředí plném pochopení, respektu a podpoře, kterou si zaslouží. Ráda využívá moderního porodnictví včetně aromaterapií, napářek apod. Uvědomuje si, že budoucí maminka potřebuje znát všechny důležité informace, a proto vše trpělivě vysvětluje. Je vhodnou volbou pro každou ženu, která očekává u doprovodu k porodu lidský a individuální přístup.

Kontakt: eva.jirakova@bulovka.cz