Jednotka intenzivní péče (JIP)

Telefonický kontakt na oddělení: 
+420 26608 3350, +420 26608 3351.

Oddělení bylo otevřeno 7. listopadu 2007. Otevření předcházela kompletní rekonstrukce původních zastaralých a nevyužitých prostor. Provedli jsme zásadní stavební úpravy, byly realizovány nové rozvody vody, elektřiny, medicinálních plynů a vybudována nová klimatizace. Zároveň bylo oddělení vybaveno kompletně novou lékařskou technikou, která byla z velké části hrazena z externích zdrojů (především nadační fond Kapka naděje). Interiéry jsou vybaveny novým nábytkem.

Byl sestaven lékařský tým, který je současnosti tvořen čtyřmi atestovanými lékaři a sedmi mladšími lékaři.

Struktura jednotky intenzivní péče

  • 12 intenzivních lůžek (s možností dalšího rozšíření v případě potřeby)
  • Rooming-in pro nedonošené (pro 4 maminky)

 

Struktura pacientů jednotky intenzivní péče

  1. Nezralé děti od  31. gestačního týdne
  2. Poruchy poporodní adaptace 
  3. Infekční problematika
  4. Děti v postresuscitační péči
  5. Další specifická neonatologická problematika
  6. Děti k doléčení z Perinatologických center nebo děti přeložené z porodnic nižšího stupně

Jednotka intenzivní péče je vybavena moderními přístroji umožňujícími poskytovat novorozencům všechny typy konvenční ventilační podpory- invazivní i neinvazivní (ventilátory, nCPAPy, Vapothermy). Každé intenzivní lůžko či inkubátor je vybaveno  monitorem životních funkcí a infuzními pumpami. Součástí vybavení JIP je analyzátor krevních plynů,  mobilní RTG, ultrazvukový diagnostický přístroj a EKG přístroj.

 

Návštěvní hodiny JIP

U všech malých pacientů na JIP se snažíme udržet co největší kontakt s maminkami. U akutních a nestabilních dětí je možná návštěva po domluvě kdykoliv, u ostatních dětí maminky dochází v 3 hodinových intervalech. Maminky, které dochází na JIP kojit, rovněž nejsou omezovány.

Pro další rodinné příslušníky platí návštěvy ve všední dny od 14.30 do 18.00 a o víkendu od 13.30  do 18.00, vždy jen 2 osoby u jednoho miminka. Návštěvy mohou být rovněž omezeny v době provádění léčebných a diagnostických výkonů. Všechna tato omezení jsou s ohledem na intenzivní stav našich malých pacientů. Děkujeme, že to respektujete. Prosíme také tatínky o takt, bude-li na JIP některá z maminek kojit.

Návštěvy ostatních rodinných příslušníků: 

PO-PÁ 14.30–18.00
SO a NE 13.30–18.00
v akutních stavech neomezeně