Dermatovenerologická klinika

Dermatovenerologická klinika FNB a 2. LF UK se nachází v pavilonu 9. Budova kliniky, otevřená 29. 9. 1937, prošla rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2001–2010 a během následujících let byla vybavena špičkovými lékařskými přístroji. Klinika disponuje přístroji pro lokální i komorovou UVB fototerapii, excimerovým světlem pro terapii lupénky, dále přístroji pro digitální dermatoskopii, jako jediní v ČR máme konfokální mikroskop (k neinvazivnímu vyšetření kožních nádorů). 

Klinika dále pro pacienty nabízí ošetření cévním laserem a další kosmetické procedury. Lymfologické centrum má deset lymfodrenážních přístrojů k provádění komplexní dekongestivní terapie.

Recepce kliniky je umístěna přímo proti vchodu ve 3. patře kliniky. Ambulance kliniky jsou umístěny ve 3. a 4. patře, centrum korektivní dermatologie v 5. patře. Lůžková částlymfologické centrum se nacházejí ve 2. patře, obdobně jako centrum pro klinické studie. Pohotovostní služba je prováděna ve 2. patře na lůžkovém oddělení.

Objednání

Pacienty přijímáme k vyšetření po objednání na tel. +420 26608 2237 (objednat se lze telefonicky v době PO–PÁ 7.30–9.00 a PO–ČT 13.00–15.00) nebo emailu: kozni@bulovka.cz. K vyšetření není třeba doporučení praktického lékaře

Akutní pacienti (horečka, vyrážka náhle vzniklá a trvající 1 den, výrazný otok, náhlé zhoršení stavu) jsou vyšetřováni PO–ČT 7.30–15.30, PÁ 7.30–12.00 i bez objednání na ambulantní části kliniky a poté na lůžkové části kliniky v rámci pohotovostní služby, pokud to jejich stav vyžaduje. Tito neobjednaní pacienti musejí na vyšetření počkat, neboť přednost mají objednaní pacienti nebo konziliární vyšetření v areálu Fakultní nemocnice Bulovka. Protože je naše klinika superkonziliárním pracovištěm, jsou nemocní po ošetření běžných kožních nemocí odesíláni se zprávou o zdravotním stavu a s doporučením dalšího postupu do péče svých obvodních kožních nebo praktických lékařů.

Lůžkové oddělení má 20 lůžek pro pacienty s akutním kožním onemocněním, máme možnost hospitalizovat i dětské pacienty (do 6 let s rodičem/doprovodem). Tři pokoje pro pacienty jsou jednolůžkové, dva pokoje dvoulůžkové, tři pokoje třílůžkové a jeden čtyřlůžkový. Nemocní si mohou vybrat pobyt na nadstandardním pokoji za úhradu 450,- Kč/noc (dvoulůžkový) nebo 880,- Kč/noc (jednolůžkový).

 

Specializovaná centra kliniky

  • venerologické centrum (včetně specializované ambulance pro HIV/AIDS pacienty)
  • lymfologické centrum
  • centrum dětské dermatologie (včetně poradny pro mateřská znaménka a hemangiomy)
  • centrum biologické terapie
  • centrum pro klinické studie

Klinika je akreditovaným pracovištěm Ministerstva zdravotnictví ČR pro vzdělávání lékařů v oboru dermatovenerologie.

Klinika je výukovou bází 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, má bohatou vědecko-výzkumnou činnost, mezinárodní kontakty a spolupráci. Přednostka kliniky prof. MUDr. Třešňák Hercogová, CSc. byla mj. prezidentkou kongresů evropské a mezinárodní dermatologické společnosti 2002 a 2009, prezidentkou Evropské akademie dermatologie a venerologie v letech 2012–2014 a prezidentkou Evropské společnosti estetické dermatologie 2015.

 

Seznam lékařů kliniky

Pověřený přednosta a primář kliniky: MUDr. Filip Rob, Ph.D.

MUDr. Petr Boháč
MUDr. Michaela Nováková
MUDr. Jana Votrubová, Ph.D.
MUDr. Tereza Sýkorová
MUDr. Tamara Krajnáková
MUDr. Barbora Mašínová
MUDr. Kristína Balko
MUDr. Nikola Viklická
MUDr. Sakhaayna Stěpanova
MUDr. Beatrice Bížová
MUDr. Jitka Pilátová
MUDr. Zuzana Goldberg
MUDr. Patrik Gabriš
MUDr. Peter Kicko
MUDr. Jakub Brigant